Vitajte, návštevník! [ Zaregistrujte sa | Prihlásenie

169 900 €

VÝNIMOČNÝ RODINNÝ DOM – EXKLUZÍVNE NA PREDAJ

  • Okres: Rimavská Sobota
  • Štát: Slovensko
  • Pridané: 20. marca 2021 17:48
  • Končí o: 4 dní, 4 hod.
Kúria1
Kuria1Kúria2Kuria4Kuria5

Popis

ID: 018-12-ANO/K dispozícii aj VIDEOOBHLIADKA, ktorú si môžete pozrieť na:
https://youtu.be/3NvAr1cd6wI

Exkluzívne Vám ponúkame túto nádhernú, donedávna obývanú a udržiavanú usadlosť – klasicistickú kúriu s pozemkom o rozlohe 3616m 2 v obci Jesenské, s bohatou históriou, ktorá sa spája s prvým majiteľom tejto kúrie – grófom Karolom Vécseym.
Táto kúria bola postavená z pálených tehál a kameňa v polovici 19. storočia na mieste pôvodného renesančného objektu a pozostáva zo 7 miestností, kuchyne, kúpeľne s WC, komory, špajze /s vodovodom/ a neodmysliteľnou súčasťou a dominantou je krásna priestranná terasa. Ďalším veľkým prínosom a vzácnosťou je priestranná, klenbovitá, neomietnutá vínna pivnica situovaná v suteréne, ktorá má ideálne podmienky hlavne na skladovanie vína. Na dvore sa nachádzajú 2 letné kuchyne a 2 garáže /jedna z nich s montážnou jamou/, konštrukcia skleníka a záhrada.
Dominantou interiéru sú klenbovité stropy, krásne pôvodné vysoké drevené krídlové dvere s obložkami, pôvodné drevené okná, drevené parkety v kombinácii s podlahovou palubovkou a krásna vzorovaná talianska betónová dlažba. Exteriér zdobí krásna priestranná, otvorená terasa ohradená umelecky kovanou ohrádkou na ktorú sa vychádza priamo z obývačky a ponúka krásny výhľad na prípadný okolitý okrasný parčík. Druhú stranu dvora zdobí nádherná 400- ročná lipa.
Celá budova je veľmi zachovalá, udržiavaná, čistá, donedávna obývaná, strecha je pokrytá pôvodnou, no veľmi zachovalou pálenou škridľou, krov je takisto veľmi zachovalý a tiež priestranný, ponúka sa tu možnosť vybudovania podkrovných priestorov. Steny sú suché, keďže celá budova je postavená na vyvýšenom pozemku, obvodové múry majú hrúbku 60 cm, čo zaručuje v lete príjemný chládok a v zime dlho udržateľné teplo v miestnostiach.
Dispozícia kúrie: Do objektu vedú 2 vchody, pričom jeden vchod-hlavný bol pôvodne určený pre domácich, druhý vchod-z boku pre služobníctvo. Pri vstupe cez hlavný vchod zaujme priestranná chodba s talianskou betónovou dlažbou s troma vstupmi do ďalších miestností, a to rovno do obývačky s východom na terasu, vpravo do kuchyne a vľavo do kúpeľne so špajzou, z ktorej by sa dala po odstránení priečky vybudovať krásna priestranná kúpeľňa. Z kuchyne sú 2 ďalšie vchody do spálne a do salónika, ktorý sa prepája s obývačkou a pracovňou. Priestranná a svetlá obývačka nám ponúka už spomínaný priamy výstup na terasu, a do strán vstupy do ďalších miestností – vpravo do už spomínaného salónika a odtiaľ do pracovne, vľavo do hosťovskej izby a z nej do detskej izby, a ďalšej izby do ktorej vedie cez menšiu chodbu druhý /bočný/ vchod do domu.
V Budove je zavedená elektroinštalácia, ktorá je síce pôvodná, ale plne funkčná /230/380V/, voda je čerpaná zo studne s možnosťou napojiť sa na obecný vodovod, kanalizácia je riešená septikom s možnosťou napojenia sa na obecnú kanalizáciu, vykurovanie je elektrické alebo na pevné palivo – črepovými kachľami situovanými v štyroch miestnostiach, ohrev vody je zabezpečený elektricky – 120l bojlerom.
Kúria bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku v roku 1963, ale obnovou stratila svoju pamiatkovú hodnotu a je možné na nej vykonávať zásahy, úpravy i prestavby podľa vlastných predstáv a tým umožňuje širokú škálu využitia či na rodinné bývanie, domov seniorov, reprezentatívne sídlo firmy, penzión atď. Táto nehnuteľnosť môže byť Vaša za 169900€. Kontakt:0944202205-Anna Ondrišová, ondrisova@realitybemi.sk
Prostredníctvom našich finančných analytikov a poradcov Vám pomôžeme s najvýhodnejším financovaním kúpy tejto nehnuteľností. NAŠE CENY SÚ VRÁTANE PROVÍZIE ZA KOMPLETNÝ SERVIS A SÚ SCHVÁLENÉ MAJITEĽOM.

NEUVIEDOL INZERENT SVOJE KONTAKTY?
Oslovte ho kontaktným formulárom, ktorý nájdete napravo od inzerátu --------->>>

Reklama:

Bez značiek

966 celkových prezretí, 13 dnes

  

ID inzerátu: 25660562749e7729